به روز ترین نمای ساختمان

به روز ترین نمای ساختمان ها, نما هایی هستند که با طراحی نوین و مدرن و با استفاده از مصالح طبق جدید ترین اصول مهندسی, ساخته شده باشند. همان‌طور که می‌دانید نمای یک سازه, هم از نظر طراحان و هم از نظر اهالی ساختمان مورد نظر, اهمیت بسیار بالایی دارد. بنابراین لازم است متریالی منحصر به فرد برای این کار در نظر گرفته شود تا تمامی ویژگی‌ های یک نمای خاص را برای ساختمان مورد نظر به وجود آورد. برای بسیاری از افراد, انتخاب و اجرای به‌ روز ترین نمای ساختمان حائز اهمیت اساسی است. گروه ساختمانی اسپرلوس با تجربه در ساختمان سازی در اصفهان و پروژه هایی در عسلویه می تواند به شما کمک کند.

نما در بحث ساختمان سازی در اصفهان

ساختمان سازی در اصفهان
ساختمان سازی در اصفهان

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که هر کدام از ساختمان‌ها, چالش‌ها و ویژگی‌ های مخصوص به خود را دارند. از طرف دیگر ساختمان ها در انواع مختلف از قبیل: ساختمان‌ های ویلایی, آپارتمانی, اداری, تجاری و با سبک‌ های مختلف, مدرن, پست‌ مدرن, کلاسیک, نئوکلاسیک, معاصر و… طراحی و اجرایی می‌شوند. بنابراین طراحی نمای آن‌ها نیز با یکدیگر دارای اختلافات اساسی است.

بنابر این عوامل, به‌ طور دقیق نمی‌توان گفت به‌ روز ترین نمای ساختمان برای هر سازه, کدام نما است. لذا مناسب ترین و به ‌روز ترین نمای ساختمان, از طریق بیان ویژگی‌های آن, بهتر شناخته می‌شود. بنابراین در این مقاله, گروه ساختمانی اسپرلوس قصد دارد, برخی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های به‌ روز ترین نمای ساختمان را بیان کند. نمای ساختمان هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ کاربردی بسیار اهمیت دارد و باید در موقع عملیات اجرایی مراحل ساخت ساختمان به آن توجه شود.

البته به یاد داشته باشید که بهره مندی از نما های به روز می تواند شما را متقبل هزینه ی زیادی کند, اما استفاده از متریال با کیفیت و کار اصولی, در آینده بسیار نزدیک مزیت خود را نشان می دهند و باعث صرفه جویی در هزینه های فوق العاده سنگین تر در آینده که تنها مالی نخواهند بود می شوند.

نوآوری در به روز ترین نمای ساختمان

لازم است بدانید که نمای یک سازه, در حالت کلی, شیوۀ ساختاری و همچنین زیبایی‌ شناسی آن را نشان می‌دهد. این نما باید دارای زیبایی بصری بوده و تنوع بالایی در طرح و رنگ داشته باشد. از این طریق, نمایی زیبا, منحصر به‌ فرد و نوآورانه خلق خواهد شد. از طرف دیگر, نماهای متفاوتی که برای سازه‌های مختلف در نظر گرفته می‌شوند, بازدهی انرژی آن نما را نیز مشخص می‌سازند. توجه به این موضوعات در ساختمان‌های شهری و امروزی جایگاه بسیار مهمی دارد.

برخی از نماها به‌ طور ویژه, منحصر به آب و هوای گرم و خشک هستند و برخی مناسب کاربرد در مناطق مرطوبند. اما آنچه مسلم است این است که این نما باید نوآورانه بوده و از زیبایی کافی نیز برخوردار باشد. از طرف دیگر لازم است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به‌ روز ترین نمای ساختمان, علاوه‌ بر زیبایی و خلاقانه بودن, باید به‌ طور کامل, ایمن بوده و دارای سازگاری کافی با محیط‌ زیست نیز باشد و به آن آسیب نزند.

نمای ساختمان
نمای ساختمان

چنین سازه‌ای باید به‌ نحوی طراحی‌ شده باشد که به بهینه‌سازی مصرف انرژی نیز کمک کند. موضوعی که در زمان حاضر, اهمیت بسیار بالایی دارد. از طرف دیگر در این شرایط باید به کاربردی بودن نما در طول زمان نیز توجه داشته باشید و به دوام آن نیز دقت کنید.

پیش‌ از انتخاب و اجرای به ‌روز ترین نمای ساختمان, باید سازۀ مورد نظر, مورد تحلیل و ارزیابی قرار بگیرد. برای نمونه می توان به بررسی این موضوع پرداخت که, شدت تابش نور خورشید به نما و جهت تابش نور به ساختمان به چه نحوی است. از طریق این بررسی‌ها معلوم می‌شود که چه تعداد پنجره باید در نمای سازه قرار بگیرد و مکان قرارگیری آنها برای کمک به زیبایی نمای ساختمان را بهبود ببخشد.

البته وقتی حرف از نمایی زیبا که حتی کاربردی باشد می شود, روف گردن می تواند راه حل خوبی باشد. ساخت روف گاردن باید با طراحی مناسب برای ساختمان مد نظر با خصوصیات منحصر به فرد خود صورت گیرد. ساخت روف گاردن می تواند به علاوه زیبایی, مزیت های دیگری هم برای اسختمان به همراه داشته باشد.

طراحی نمای ساختمان مطابق با دانش روز با مقاومت بالا

به‌ روز ترین نمای ساختمان به‌ طور مسلم مبتنی بر دانش روز و برخوردار از یافته‌های علمی است. چرا که از این طریق, طراحان قادر خواهند بود ویژگی‌های خاصی را به سازه مورد نظر انتقال دهند. نمای یک ساختمان باید به‌ نحوی طراحی‌ شده و از متریالی برای اجرای آن استفاده شده باشد که بتواند در برابر عوامل محیطی و مخرب مقاومت کند. از این طریق امکان آسیب‌ دیدگی آن بسیار کمتر خواهد شد.

لازم است بدانید بسیاری از متریال‌ هایی که به‌ منظور طراحی و اجرای نمای سازه‌ ها در نظر گرفته می‌شوند, به‌ مرور زمان دچار آسیب‌هایی می‌گردند. برای نمونه این امکان وجود دارد که در اثر تابش نور آفتاب, رنگ خود را تغییر دهند و یا در مواقعی که در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند, مقاومت خود را از دست بدهند.

این نوع از نماها نمی‌توانند در برابر بارش باران‌ های اسیدی مقاومت قابل‌ قبولی از خود نشان دهند. بنابراین یکی از ویژگی‌ های اصلی به‌ روز ترین نمای ساختمان, ثبات رنگ آن است؛ به‌ نحوی‌ که در برابر آسیب‌های محیطی, هیچ‌ گونه تغییرات ظاهری در آن اتفاق نیفتد.

به روز ترین نمای ساختمان
به روز ترین نمای ساختمان

سبکی وزن و سرعت بالا در فرآیند نصب

در شرایط حاضر, از متریال‌ های مختلفی به‌ منظور طراحی و پیاده‌ سازی نمای ساختمان‌ها استفاده می‌کنند. از جمله این مصالح می‌توان به آجر, شیشه, سرامیک, کامپوزیت, نمای سبز, چوب و… اشاره کرد. هر کدام از این مصالح, ویژگی‌های خاص خود را دارند و برای سازه‌ هایی مشخص مناسب خواهند بود.

اما با این‌ حال می‌توان گفت به‌ روز ترین نمای ساختمان در میان این نماها, نمایی است که وزن سبک‌ تری داشته باشد و از طرف دیگر به‌ راحتی نصب‌ شده و اجرایی گردد. در نظر گرفتن این عوامل در فرایند تکمیل یک پروژه و تاریخ اتمام آن اثرات مهمی را به جا می گذارد. بسیاری از افراد در این شرایط, نمایی را انتخاب می‌کنند که در کوتاه‌ ترین زمان ممکن, پیاده‌ سازی و اجرایی شود. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به سایت شرکت و گروه ساختمانی اسپرلوس مراجعه فرمایید.

ضد آب بودن نمای ساختمان

ضد آب بودن یکی دیگر از مهم‌ ترین ویژگی‌ ها در بحث ‌”به روز ترین نمای ساختمان” است. در حقیقت می‌توان گفت نمای سازه باید با استفاده از ترکیباتی به‌ وجود آمده باشد که در برابر نفوذ آب, مقاومتی بسیار بالا از خود نشان دهد. با داشتن این ویژگی می‌توان متریال و نمای مورد نظر را در مناطقی که رطوبت هوا در آن نقاط بالا است, به کار برد. از طرف دیگر می‌توان بخش‌هایی از سازه را که در معرض تماس بلند مدت و یا مستقیم با آب و رطوبت قرار می‌گیرند, مقاوم‌ سازی نمود.

گروه ساختمانی اسپرلوس
ساختمان سازی در اصفهان

آسانی فرآیند تعمیرات به روز ترین نمای ساختمان

یکی دیگر از ویژگی‌ هایی که لازم است در هنگام انتخاب و اجرای نمایی به روز برای ساختمان, باید در نظر داشته باشید که فرایند تعمیرات سازۀ مورد نظر و متریال‌ های آن در صورت آسیب‌ دیدگی آسان باشد. در حال حاضر, نما ها و متریال‌ هایی ایجاد شده‌اند که می‌توان در صورت بروز آسیب در بخش‌ های مختلف آنها, قطعات نما را به‌ راحتی جداسازی و تعویض نموده و با قطعات جدید, جایگزین کرد. وجود چنین امکانی باعث می‌شود تا شما بتوانید با بروز هر گونه آسیب, در مدت‌ زمانی بسیار کوتاه, نمای ساختمان خود را ترمیم و یا بازسازی نمایید.

اما ممکن است شما با اکثر این متریال ها آشنا نباشید و این ما را به سوی نکته بعدی می برد.

اجرای حرفه‌ ای و دقیق به روز ترین نمای ساختمان

یکی دیگر از ویژگی‌ هایی که باعث خلق یکی از  به‌ روز ترین نما های ساختمان میشود, اجرای حرفه‌ای آن است. بدین‌ منظور باید شرکت و مجموعه‌ ای را برای اجرای نمای ساختمان خود انتخاب کنید که به‌ اندازه‌ کافی در این کار تبحر داشته و مجوز های مورد نیاز را نیز کسب نموده باشد. خدمات این مجموعه شامل بازسازی, لاکچری سازی, ساخت ساختمان های تجاری و مسکونی می باشد. جهت مشاهده نمونه کار های این مجموعه می توانید به سایت شرکت مراجعه فرمایید.

با اینکه مراحل ساختمان سازی را می توان به سه دسته تقسیم کرد, اما اجرای حرفه ای هر مرحله به انجام مرحله بعدی به بهترین شکل کمک می کند. برای این منظور از انتخاب محل, نقشه کشی, اخذ مجوز های لازم تا سفت کاری و نازک کاری ساختمان بهتر است توسط یک گروه ساختمانی حرفه ای انجام گیرد. این کار باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود که خود یکی از مهمترین نکات در رابطه با ساختمان سازی و کلا هر کار دیگری می باشد.

برای اطلاع از هزینه مراحل ساختمان سازی در اصفهان با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل نمایید.

سفت کاری در اصفهان

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 0 Average: 0]