قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان

قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان را عوامل زیادی تعیین می کند. در دنیای امروزی و با حجم زیاد اطلاعاتی که در اطراف ما وجود دارد باید گفت تقریبا تمامی افراد از تجهیزات, فلزات و مصالحی که در اجرای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد آشنا هستند. اگر فردی هستید که به تازگی قصد اجرای یک پروژه ساختمانی را دارید توصیه می کنیم به منظور کسب اطلاعات در حوزه ساختمان سازی در اصفهان در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

قیمت ساختمان سازی در اصفهان

بسیاری از افرادی که تمایل دارند به تازگی شروع به ساختمان سازی در اصفهان و اجرای یک پروژه ساختمانی کنند, اطلاعات چندانی در مورد مراحل این کار ندارند. اگر شما نیز تصمیم به این کار دارید باید گفت در این مسیر با چالش های جدی رو به رو خواهید شد تا در نهایت بتوانید زمین خالی را به یک ساختمان قابل سکونت تبدیل کنید.

ساختمان سازی در اصفهان
ساختمان سازی در اصفهان

برای ساخت خانه, مجتمع اداری و تجاری و… نیاز است از مصالح با کیفیت استفاده کنید تا دوام مجتمع شما به شکل چشمگیری افزایش پیدا کند. در ادامه این مطلب با مراحل شروع ساختمان سازی آشنا خواهید شد زیرا قیمت و هزینه های هر گام با هم و در مجموع, کل قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان را تعیین می کند.

  • گام اول- تهیه نقشه ساختمان

اولین مرحله اجرای یک پروژه ساختمانی, تهیه نقشه ساختمان است. این کار اهمیت زیادی دارد چرا که اطلاعات مهمی از جمله تعداد طبقات ساختمان, متراژ واحد ها, کاربری ساختمان, تعداد اتاق ها و… در این نقشه قابل مشاهده خواهد بود. برای آنکه نقشه ساختمان خود را تهیه کنید ابتدا مدارک زمین شما باید به تائید شهرداری برسد. پس از این مرحله دستور تهیه نقشه توسط شهرداری داده می شود. پس از آنکه نقشه ساختمان طراحی و آماده شد مجددا باید به منظور تائید نهایی در اختیار شهرداری قرار بگیرد. پس از این مرحله شهرداری برای ساختمان شما یک پروانه ساخت صادر می کند.

مهم ترین توصیه در ای باره این است که از همان گام های اول که دریات مجموز های اولیه می باشد تا آخر و اتمام پروژه, از کمک افراد حرفه ای در این کار بهره مند شوید. برای این منظور می توانید پروژه های خود را به گروه ساختمانی اسپرلوس بسپارید.

مراحل سفت کاری ساختمان

  • گام دوم- گود برداری ساختمان

گود برداری یکی از اصلی ترین فعالیت هایی است که در ابتدای اجرای ساختمان و سفت کاری در اصفهان انجام می شود. اینکه عمق گود برداری باید چند متر باشد, با میزان باری که قرار است ساختمان تحمل کند و همچنین تعداد طبقات ساختمان شما رابطه مستقیمی دارد. تعیین عمق گود برداری توسط مهندس سازه و با دقت و حساسیت بالایی انجام می گیرد. اگر این شخص در محاسبات گود برداری خود مرتکب کوچک ترین اشتباهی شود, ساختمان شما, ساختمان های کناری و ساکنین آن را با خطرات جدی رو به رو خواهد کرد.

قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان
قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان
  • گام سوم- آرماتور بندی و بتن ریزی ساختمان

مرحله سوم, زمان بتن ریزی و آرماتور بندی ساختمان است که لایه 10 تا 15 سانتی متر درون عمق گود برداری شده توسط بتن پر می گردد. این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخودار است چرا که بتن باید بتواند بار وارد شده به پی ساختمان را تحمل نماید. پس از بتن ریزی, با استفاده از میل گرد های مش شده باید شروع به آرماتور بندی پی ساختمان نمود.

  • گام چهارم- قالب بندی

در گام چهارم, محل بتن ریزی شده توسط قالب های چوبی, شروع به قالب بندی می شوند. نکته بسیار مهمی که در این گام وجود دارد آن است که برای جلوگیری از چسبیدن قالب به بتن, باید قالب را چرب نمود. این مرحله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورتی که توسط افراد متخصص انجام گیرد سبب افزایش استحکام ساختمان خواهد شد.

  • گام پنجم- اسکلت ساختمان

اسکلت ساختمان ها می توانند فلزی یا بتنی باشند. در صورتی که تمایل دارید تا ساختمان شما از نظر استحکام دارای مقاومت بیشتری باشد توصیه ما استفاده از اسکلت های فلزی برای سازه است. با این حال باید گفت هر کدام از این اسکلت ها دارای محاسن و معایبی هستند که ممکن است شما را در هنگام انتخاب اسکلت ساختمان کمی سردرگم کند. برای سازندگانی که تمایل دارند هزینه های ساخت پروژه را کاهش دهند توصیه می‌شود تا از اسکلت های بتنی استفاده کنند چرا که قیمت بتن در مقایسه با قیمت آهن آلات استفاده شده در اسکلت, بسیار کمتر خواهد بود.

پی یا فوندانسیون ساختمانی که در حال ساخت است یکی از بخش های مهم و اساسی در فرایند ساخت و ساز محسوب می شود. پی ساختمان باید به بهترین شکل اجرا شود چرا که وزن و نیروی ساختمان توسط پی به زمین انتقال داده می شود; هرچه پی مستحکم تر ساخته شده باشد استحکام ساختمان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

مراحل نازک کاری ساختمان و قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان

  • گام ششم – دیوار چینی و گچ کاری
قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان
قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان

قطعا از نام این مرحله متوجه شدید که چه اتفاقی قرار است بیفتد. در گام ششم از آجر یا دیوار های پیش ساخته استفاده می شود. دیوار های پیش ساخته در مقایسه با آجر های معمولی دارای محاسن بیشتری هستند که از میان آنها می توان به مواری نظیر عایق حرارت, دوام و استحکام بالا, عایق صوت و قیمت مقرون به صرفه آن اشاره کرد. پس از آنکه دیوار چینی انجام شد, روی آنها گچ کاری یا همان سفید کاری انجام می گیرد تا در نهایت به سطحی صاف روی دیوار برسیم که برای رنگ کاری مناسب باشد.

هر مرحله ساختمان سازی در اصفهان شامل هزینه های خاص خود می باشد. شما با صرفه جویی در هر یک از مراحل می توانید قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان را کاهش دهید, اما به یاد داشته باشید که این کار باید حتما با مشاوره و همکاری یک گروه ساختمانی حرفه ای انجام گیرد. هیچ وقت کیفیت را قربانی هزینه پایین تر نکنید.

  • گام هفتم- ملات کشی

در این مرحله از لایه های ملات به منظور پوشاندن کف ساختمان استفاده می شود. پس از آنکه ملات خشک شد کف ساختمان توسط کاشی یا موزاییک پوشانده می شود.

  • گام هشتم- کاشی کاری

در این مرحله, سطح دیوار به کمک شاقول از کاشی پوشانده می شود. پس از اتمام کاشی کاری و خشک شدن کامل آن, پروسه بند کشی توسط سیمان سفید آغاز می گردد.

  • گام نهم- سقف

در گذشته های نه چندان دور عمدتا از روش های سنتی نظیر گچ کاری برای تکمیل سقف استفاده می شده است اما امروزه این کار با استفاده از سقف های کاذب انجام می گیرد. پس از انکه سقف ساختمان نیز تکمیل شد, نوبت به اجرای نمای ساختمان می رسد که آخرین مرحله ساختمان سازی محسوب می شود. پس از آنکه ساختمان به اتمام رسید باید به مالک تحویل داده شود.

قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان با اسپرلوس

مراحل ساخت و ساز
قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان

تا به این قسمت از مقاله با صفر تا صد ساخت ساختمان آشنا شدید. شاید در نگاه اول مراحل اجرای یک پروژه ساختمانی کمی سخت و پیچیده به نظر برسد. باید بدانید برای اجرای یک ساختمان از فلزات و آهن‌آلات بسیاری استفاده می شود چرا که مقاومت سازه را به شکل چشمگیری افزایش می دهند و به خوبی گرمای ساختمان را هدایت می کنند. با این حال پیش از آنکه مراحل ساختمان سازی را آغاز کنید بهتر است در ابتدا بهترین محل را برای این کار در نظر بگیرید و از ابتدا یک اطلاعات حدودی از قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان بدست آورید.

گروه ساختمانی اسپرلوس با استفاده از بهترین مواد و مصالح و همچنین دانش و تجربه مهندسین و متخصصین خود تا کنون توانسته تا بسیاری از پروژه های ساختمانی را از صفر تا صد آغاز کرده و به نتیجه ای موفقیت آمیز برساند. شما همراهان گرامی می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت پیمانکاری ساختمان در اصفهان با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

برخی خدمات ما

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 0 Average: 0]