بازسازی خانه های کلنگی در اصفهان

بازسازی خانه های کلنگی در اصفهان  توسط گروه ساختمان سازی در اصفهان :

بازسازی خانه های کلنگی در اصفهان طی چه مراحلی صورت می گیرد؟ تا چندین سال پیش به منازل و خانه‌ های کلنگی به دید ساختمان‌ های چند طبقه نگاه می کردند؛ به گونه ای که عاقبت و سرنوشت اکثر منازل کلنگی تخریب, بازسازی یا تبدیل شدن به آپارتمان های لوکس بود. از طرفی به خاطر شرایط بد اقتصادی و بالا بودن قیمت خانه در اصفهان, اشخاصی معدود تصمیم گرفتند که منازل کلنگی خود یا دیگران را بگیرند و بازسازی کنند.

به علاوه، خانه های کلنگی پس از بازسازی یا به محلی جدید برای زندگی افراد تبدیل می شدند یا آن ها را به فضایی همچون موزه و کافه تبدیل می کردند و آن جا را به صاحبان سایر مشاغل اجاره می دادند. اما خوشبختانه, در حال حاضر چند سالی است که به زیبایی منازل قدیمی بیشتر اهمیت می دهند تا از اصالت آن ها کم نشود و از طرفی ایمن هم باشند. اگر شما هم قصد دارید خانه خودتان را بازسازی کنید، پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

بازسازی خانه های کلنگی در اصفهان توسط گروه اسپرلوس

بازسازی خانه های کلنگی در اصفهان
بازسازی خانه های کلنگی در اصفهان

 

همان طور که‌ گفته شد خانه های کلنگی را یا برای اسکان دوباره بازسازی می کنند یا برای استفاده مشاغل از آن ها تغییر می دهند. به طور کلی خانه هایی که دارای حیاط باصفا هستند، بیشتر برای استفاده به عنوان موزه, کافه,یا گالری بازسازی می شوند تا از نابود شدن نجات پیدا کرده و بتوانند به خوبی از مهمانان خود از نسلی به نسل دیگر میزبانی کنند. اما خیلی کم پیش می آید که هدف از بازسازی خانه ها , استفاده از آن ها به عنوان موزه باشد, بنابراین اکثر مردم برای زندگی کردن در این خانه ها، آن ها را بازسازی می کنند.

اصفهان، یکی از قدیمی ترین و کهن ترین شهرهای ایران است و مدت زمانی هم پایتخت کشور بود؛ به همین دلیل است که در گذشته معماران، خانه ها و ساختمان های زیبای خودشان را در این شهر می ساختند. به غیر از بناهای معروفی همانند میدان امام, سی و سه پل ‌و مسجد امام,منازل قدیمی زیادی هم در این شهر وجود دارد که با بازسازی کردنشان می توان این فضاها را به مکان جدیدی برای زندگی و گشت و گذار تبدیل کرد.

عوامل موثر بر روی بازسازی خانه های کلنگی اصفهان

ساختمان سازی در اصفهان
ساختمان سازی در اصفهان

عوامل زیادی بر روی بازسازی خانه ها اثر می گذارد, اما مهم ترین دلیل,قدمت بنا است، مسلما هر چقدر که قدمت یک خانه بیشتر و بالاتر باشد, مقاوم سازی زیر بنای آن در فرآیند بازسازی اولویت دارد. پس برای بازسازی این منازل اول از همه باید صدمات, آسیب ها و فرسودگی های وارد شده به ساختمان را شناسایی کرد و سپس به ترمیم و نوسازی آن پرداخت. قسمتی از بازسازی خانه های کلنگی به تعمیرات آن بر می گردد؛ به عنوان مثال لازم است که تأسیسات آب و فاضلاب را در ساختمان چک و تعمیر کرد. همچنین باید سیستم های سرمایشی و گرمایشی این ساختمان ها را هم بررسی نمود.

بازسازی کردن ویلاهای کلنگی و دلایل این کار

هنوز هم خیلی از افراد ترجیح می دهند که در منازل ویلایی زندگی کنند؛ به همین دلیل خانه های ویلایی بخاطر دلایلی مثل متراژ بالا و حیاط دلباز خود، بیشتر از سایر منازل بازسازی می شوند. همچنین این خانه ها دردسر همسایه ها و حتی مشکلات مجتمع های بزرگ را ندارند, به همین دلیل دل کندن از آن ها سخت است و صاحبان این منازل به فکر بازسازی منازلشان می افتند‌.

اکثر خانه های کلنگی از جمله آن هایی که جدیدتر هستند و قدمت کمتری دارند را با بازسازی مناسب و اصولی می توان با قیمتی بالاتر و بیشتر به فروش رساند. حتی اگر افراد بتوانند برای ساختمان های کلنگی خودشان, اضافه بنا در نظر بگیرند, این خانه ها با قیمت بیشتری هم به فروش می رسند.

مراحل مختلف برای بازسازی خانه های کلنگی

بازسازی خانه های کلنگی
بازسازی خانه های کلنگی

مراحل مختلفی برای بازسازی خانه های کلنگی در شهر اصفهان وجود دارد که باید طبق این مراحل اقدام به نوسازی منزل نمود.

  •  بررسی کردن پروژه و خانه مورد نظر به وسیله کارشناسان باتجربه شرکت و همچنین نظارت مسائل مختلف
  •  ارائه طراحی داخلی و خارجی جدید مربوط به ساختمان مشتری.
  • برآورد کردن هزینه های مربوط به خرید مصالح و همچنین هزینه های سیم کشی و فاضلاب ساختمان و تخمین زدن
  • هزینه های مربوط به نصب سیستم های
  • تهویه و دستگاه های سرمایشی و گرمایشی
  •  تخمین زدن زمان اجرا نوسازی, تعمیر و هزینه نازک کاری ساختمان
  • تخریب کردن خانه کلنگی مربوط به پروژه
  •  نظارت کردن بر روی روند ساختن پروژه جدید
  •  ارائه دادن و اجرای دکوراسیون و طراحی داخلی مربوط به منزل مسکونی مورد نظر

هزینه های مربوط به بازسازی خانه های کلنگی در اصفهان

خانه های کلنگی
ساختمان سازی در اصفهان

هزینه های مربوط به بازسازی کردن خانه های کلنگی یکی از مهم ترین دغدغه های اشخاص در زمان نوسازی ساختمان به شمار می رود. افراد می توانند برای برآورد کردن هزینه های مربوط به بازسازی خانه های خود از یک کمپانی مجرب که در زمینه طراحی های داخلی و نوسازی بناهای قدیمی تخصص دارند کمک بگیرند. به طور کلی هزینه های مربوط به بازسازی خانه ها در شهر اصفهان به مواردی مثل قدمت ساختمان و میزان فرسودگی آن بستگی دارد.

حتی اندازه و حجم تغییرات ساختمان هم بر روی هزینه های این کار اثر می گذارد. میزان مصرف مصالح هم یکی از مواردی است که بر روی قیمت نهایی بسیار تأثیرگذار است.

سخن پایانی

با گذشت چند سال از ساخت منازل,به مرور زمان بافتشان فرسوده می شود و لازم است که بازسازی شوند. شما می توانید از شرکت هایی که در این کار تجربه دارند کمک بگیرید و منزل خود را نوسازی نمایید. مجموعه ما با نام اسپرلوس به بازسازی خانه ها در اصفهان می پردازد که با کمک بهترین متخصصین خود به نوسازی منازل شما با بهترین امکانات و تجهیزات, کمک می کند.

نوسازی و تغییر دکوراسیون و معماری داخلی خانه های کلنگی قسمت مهمی از پروسه بازسازی کردن خانه های کلنگی هستند. ما قبل از شروع شدن تعمیرات به وسیله متخصصان طراحی موجود در شرکت خود خانه شما را بررسی می کنیم و بر اساس آن زمان بندی درست و مناسب را در نظر می گیریم.

برخی خدمات ما

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 0 Average: 0]