ساختمان سازی در اصفهان

ساختمان سازی در اصفهان به طور خلاصه شامل انتخاب و شناسایی زمین احداث ساختمان, پیاده سازی نقشه ساختمان روی زمین, خط کشی زمین (گچ ریزی روی زمین) برای مشخص شدن نقشه کلی, مراحل سفت کاری و سپس نازک کاری ساختمان, می باشد. گروه ساختمانی اسپرلوس همراه شماست تا صفر تا صد ساختمان در اصفهان را بر عهده گیرد و روی زمین بنا کند.

صفر تا صد ساختمان در اصفهان و قیمت ساختمان سازی در اصفهان

صنعت ساختمان سازی مدرن یکی از صنایع تأثیرگذار در اقتصاد ملی و تولید ناخالص داخلی و اشتغال زایی است و مثل هر صنعت دیگری برای بقا نیاز به پویایی و تحول دارد. از همین روی, کیفیت, قیمت و سرعت ساخت و ساز به دستخوش زمانه, پیوسته در حال تغییر و تحول است و این تحول لازمۀ حیات آن است.

ایران و اصفهان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و صنعت ساختمان سازی در اصفهان به صورت مداوم در حال پیشرفت است و هر روزه دچار توسعه و دگرگونی می‌شود. چنین واقعیتی, بستر رقابت را برای فعالان این عرصه فراهم کرده و تنوع انتخاب بالایی را برای مشتریان ایجاد می‌کند. بنابراین انتخاب بهترین گزینه از سوی مشتریان نیز, اطلاعات و آگاهی بالا می‌طلبد. ساختمان سازی در اصفهان و سرمایه گذاری در صفر تا صد ساختمان در اصفهان, در مرحله اول نیاز به آگاهی بالا دارد.

اولین پرسشی که در ذهن تمامی سرمایه گذاران در این صنعت پدیدار می‌شود, هزینه‌ای است که ملزم به پرداخت آن هستند. هزینه‌ی ساختمان سازی در اصفهان با توجه به منطقه‌ای که در آن قصد ساخت و ساز دارید, کیفیت متریال مصرفی, دستمزد مهندسان و طراحان, حقوق کارگران, وضعیت ارز و…متغیر است. برای رهایی از سردرگمی که تمامی این متغیر ها در ذهن سرمایه گذاران ایجاد می‌کند, مشاوران گروه ساختمانی اسپرلوس بهترین راهکار ها را ارائه خواهند داد, و ماندگار ترین اعتماد را خلق خواهند کرد.

شروع کار ساختمان سازی در اصفهان

به زور کلی می توان گفت که, ساختمان سازی مدرن و ساخت و ساز در اصفهان سرمایه گذاری خوبی به حساب می آید اما بدان سادگی هم نیست. ساختمان سازی مدرن شامل مراحل زیادی می شود که هر یک باید با دقت زیاد, بهره مندی از تخصص افراد مجرب در حرفه و استفاده از متریال و مصالح مناسب انجام شود, می باشد. همچنین ساختمان سازی مستلزم دریافت چندین مجوز مختلف است.

گروه ساختمانی اسپرلوس
ساخت و ساز

یکی از نکات مهم در موقع ساخت و ساز که افراد متخصص در این حرفه از آن آگاه هستند, این است که موقعیت محل و زمینی که قرار است بر روی آن ساخت و ساز صورت گیرد, از اهمیت فوق العاده زیادی بر خوردار است. طراحی, مصالح و متریال و… باید بر این اساس انتخاب و انجام گیرند.

برای مثال طراحی و مصالح استفاده شده در محیط های مرطوب کاملا از طراحی و متریال استفاده شده برای ساختمان هایی که در محثی خشک قرار دارند, باید متفاوت باشد. برای مثال در اکثر خانه های آمریکای شمالی و به خصوص اقلیم های سرد و مرطوب تر مثل کانادا, از چوب به عنوان متریال اصلی استفاده می شود. در حالی که در مکان های خشک مثل شهر اصفهان, متریال اصلی برای ساخت و ساز اکثرا فلز و بتن است. البته برای آپارتمان ها از متریالی با اسفقامت بالا تر مثل فولاد استفاده می شود.

برای بحث طراحی نیز می توان همان مثال کشوری مثل کانادا را زد که بارش برف در آن بسیار بیشتر از اکثر مناطق ایران, مثل اصفهان است. حتی در شمال ایران که بارش بیشتر است می توان دید که سقف خانه ها شیب دارد. این برای آن است که اگر حجم برف و/یا باران زیاد است, آنها روی سقف نمانند و وزن زیادی را به سقف تحمیل نکنند. این در حالی است که چنین طراحی در ساختمان های اصفهان بسیار کم و یا اصلا به چشم نمی خورد.

مراحل مختلف ساختمان سازی

در ابتدای مقاله به طور بسیار خلاصه ای به مراحل کلی و اصلی ساختمان سازی در اصفهان اشاره شد; اما الآن می خواهیم بیشتر به این موضوع بپردازیم. مراحل ساخت ساختمان را می توان به سه مرحله کلی سفت کاری در اصفهان, نازک کاری در اصفهان و تاسیسات تقسیم کرد.

ساختمان سازی در اصفهان
ساختمان سازی در اصفهان

سفت کاری اولین مرحله در بین این سه به شمار می رود, اما اولین مرحله از ساخت و ساز در اصفهان نمی باشد. در جایگاه اول باید محل و زمینی که ساختمان قرار است بر روی آن بنا شود را انتخاب کرد. در بعضی از مواقع این مرحله همزمان با لحظه ای که کلا تصمیم به ساخت و ساز می گیرید اتفاق می افتد. این برای موقعی است که شما زمین یا ملکی دارید و تصمیم می گیرید آن را بکوبید و بسازید.

اما موقعی هست که شما به جای ملک یا زمین, پول و ایده ای در اختیار دارید و می خواهید آن را در زمینی خوب با موقعیتی خوب بنا کنید. در این موقع بهتر است که از گروه ساختمانی و افراد متخصص درخواست مشاوره کنید. زیرا خاک زمین مورد نظر و فاکتور های زیادی در همین مرحله فوق اولیه, با انتخاب محل ساختمان سازی در اصفهان تعیین می شوند.

پس از این مرحله, نوبت می رسد به طراحی ساختمان. از این مرحله به بعد, تمامی مراحل باید توسط متخصیصین در حوزه انجام گیرند. طراحی معمولا باید توسط یک آرشیتکت متخصص صورت گیرد. برای بهره مندی از به روز ترین نمای ساختمان, باید فاکتور های زیادی رعایت شوند. طراحی یکی از ابعاد اصلی تحقق یافتن نمایی به روز برای ساختمان به شمار می رود. بعد از گذراندن مرحله طراحی, باید مرحله ای بسیار مهم را گذراند; مرحله اخذ و دریافت مجوز های لازم.

 

شروع مراحل سفت کاری در ساختمان سازی در اصفهان

این مرحله به طور مفصل تری در مقاله ای دیگر با عنوان “سفت کاری در اصفهان” توضیح داده شده است. بنابر همین موضوع در اینجا به طور بسیار خلاصه تری به آن و نازک کاری خواهیم پرداخت. سفت کاری شامل مراحل متعددی می شود. این مرحله اولین دسته مرحله کار اجرایی در ساختمان سازی است.

ساختمان سازی مدرن
ساختمان سازی مدرن

این مرحله از حفاری و پاکسازی زمین مورد نظر شروع می شود و تمامی مراحل تا قبل از مرحله “تکمیل عناصر داخلی” که یکی از مراحل نازک کاری در اصفهان به شمار میرود, شامل می شود. مراحل بین این دو شامل پایه ریزی, نکمیل فریم ساختمان, نصب سقف, سیم کشی و لوله کشی و ایجاد مجاری هوا برای سیستم گرمایشی و سرمایش ساختمان م باشد. البته که مراحلی که در آخر به آنها اشاره شد ( لوله کشی, سیم کشی) متعلق به بخش تاسیسات می باشد.

مرحله نازک کاری در ساختمان سازی

این مرحله نیز همانند سفت کاری در اصفهان, به طور مفصل تری در مقاله ای با نام “نازک کاری در اصفهان” در وبسایت گروه ساختمانی اسپرلوس شرح داده شده است. به طور کلی این مرحله شامل ظاهر سازی, اندود کاری و سفید کاری می شود.

ساختمان سازی مدرن
صفر تا صد ساختمان در اصفهان

ظاهر سازی برای محافظت از بنا و سازه ای که در مرحله سفت کاری شکل گرفته است می باشد. اندود کاری شامل, گچ کاری دیوار ها, کروم بندی, شمشه گیری, پر کردن فضا های خالی میان شیشه ها و… می شود. البته نازک کاری شامل مراحل دیگری هم جز این سه می باشد که از آن میان می توان به پوشاندن کف با سرامیک, موزاییک, کاشی یا سنگ اشاره کرد.

یکی دیگر از چیز هایی که هم به زیبایی و هم به کاربردی بودن ساختمان می افزاید, بهره مندی از روف گاردن است. ساخت روف گاردن در سبک های مختلف با در نظر گرفتن فاکتور های مختلفی انجام می گیرد و اگر قصد داشتن روف گاردن را دارید, بهتر است از همان اول در طراحی ساختمان آن را مد نظر قرار داد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ساختمان سازی در اصفهان به سایت گروه ساختمانی اسپرلوس مراجعه فرمایید. شما همچنین می توانید نمونه کار هایی از این گروه را در وبسایت این شرکت پیدا کنید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 2 Average: 5]