صفر تا صد ساختمان در اصفهان مثل دوران زندگی می ماند. ساختمان سازی در اصفهان از یک طرح متولد, با سفت کاری و نازک کاری در اصفهان آماده و با به پایان رسیدن تازه به دنیایی متفاوت متولد می شود. ساختن خانه و ایجاد محلی برای سکان گزیدن, همیشه از مهمترین دغدغه های بشر بوده و هست. دغدغه‌ای که «روش» تحقق آن در گذر زمان دچار تغییر شده, اما هیچگاه از اهمیت و ضرورت آن کاسته نشده است.

اجرای صفر تا صد ساختمان سازی

گروه ساختمانی اسپرلوس در پی آن است که با بکارگیری بهترین متریال, به کمک بهترین متخصصان و در کمال صمیمیت, بهترین اجرای صفر تا صد ساختمان سازی برای شما رقم بزند و صفر تا صد ساختمان در اصفهان را به همان گونه‌ ای که نیاز مردم را برآورده می‌سازد به اجرا برساند. چنین هدفی مستلزم بهترین «انتخاب» ها است; انتخاب هایی که آشیانه می‌سازند و آشیانه هایی که زندگی ها را در خود می‌ گنجانند.

نازک کاری در اصفهان
نازک کاری در اصفهان

لازم به ذکر است که در ساختمان سازی, هر انتخابی باید متناسب با منطقه‌ی مورد نظر و دسترسی به خیابان های اصلی و همچنین نوع خاک محل باشد تا صفر تا صدی مستحکم, مملو از انتخاب های درست, با طرح های منحصر به فرد و گرمایی که باعث آرامش خاطر شما می‌شود, به مرحلۀ اجرا برسد. این فاکتور ها در طرح, متریال و… تاثیر بسزایی دارند.

به طور کلی صفر تا صد ساختمان در اصفهان در سه مرحله خلاصه می‌شود:

  • سفت کاری در اصفهان
  • تاسیسات
  • نازک کاری در اصفهان

سفت کاری بنا و استخوان بندی سازه را تشکیل می دهد و نازک کاری ظاهر و پوسته آن را.

صفر تا صد ساختمان در اصفهان با اسپرلوس

گروه ساختمانی اسپرلوس, با انجام و به ثمر رساندن پروژه های مسکونی و تجاری مختلف در اصفهان و همچنین پروژه هایی در عسلویه, می تواند پیاده سازی خانه‌ ی خیالات شما از روی کاغذ تا بر روی خاک را بر عهده گیرد و همگام با شما به سوی اوج حرکت کند.

صفر تا صد ساخت ساختمان مراحل زیادی را شامل می شود, ولی همانطور که در بالا گفته شد, تمامی مراحل ساختمان سازی را می توان در سه مرحله کلی سفت کاری, تاسیسات, نازک کاری در اصفهان خلاصه کرد. سفت کاری و نازک کاری دو بخش حیاتی در ساختمان سازی به شمار می روند. در سایت گروه ساختمانی اسپرلوس, شما می توانید برای هر یک از آن دو, مقاله ای اختصاصی پیدا کنید.

صفر تا صد ساختمان در اصفهان
صفر تا صد ساخت ساختمان

اما امروز قصد داریم به تمام مراحل ساخت و ساز و از صفر تا صد ساختمان در اصفهان را برای شما توضیح مختصری دهیم. اولین مرحله پیدا کردن محل مورد نظر برای ساخت و ساز است. این مرحله با اینکه در وهله اول ساده به نظر می رسد, اما بر تمامی مراحل یگر, کم یا زیاد تاثیر می گزارد.

مرحله بعدی طراحی و تهیه نقشه ای است که کار قرار است بر حسب آن انجام شود. این کار معمولا توسط آرشیتکتی مجرب انجام می شود. پس از این شما احتیاج دارید تا مجوز های لازم جهت ساختمان سازی را بدست آورید. این مرحله می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. گروه ساختمانی اسپرلوس صفر تا صد ساختمان در اصفهان, که شامل اخذ مجوز های لازم برای ساختمان سازی نیز می شود را بر عهده می گیرد. با اینکه هنوز هیچ کار اجرایی در بحث ساختمان سازی صورت نگرفته است, اما این مراحل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. عدم اخذ مجوز های لازم برای ساختمان سازی می تواند مشکلات بسیار زیادی را به وجود آورد.

عدم رعایت این نکته می تواند به خوابیدن پروژه و خیلی بد تر از آن منجر شود. طراحی نیز مثل فرمانده ای برای مدیریت و پیگیری پروژه به حساب می آید. این طراحی می تواند اولین نمای ساختمان و سازه شما در آینده باشد. اما مراحل بعدی, این طرح را از روی برگه به دنیای واقعی می آورند.

به یاد داشته باشید که در آینده ای نزدیک افراد نسبتا زیادی قرار است در این ساختمان زندگی کنند و رفت و آمد داشته باشند, بنابراین انجام صفر تا صد ساختمان سازی به صورت اصولی و با رعایت استاندارد ها, حائز اهمیت زیادی می باشد.

اولین مراحل اجرایی صفر تا صد ساختمان در اصفهان

آبنوس آرا
صفر تا صد ساختمان در اصفهان

در اولین مرحله اجرایی باید محل مورد نظر را برای ساخت و ساز آماده کرد. این مرحله شامل قطع کردن, خراب کردن و به طور کلی حذف کردن موانع می باشد. در مرحله بعدی باید حفاری را انجام داد و پس از آن نوبت به پایه ریزی می رسد. برای پایه ریزی دو عامل مهم اندازه ساختمان و ثبات خاک مد نظر است.

این یک قدم بزرگ در انجام صفر تا صد ساختمان سازی به حساب می آید, زیرا تنها با انجام این مرحله است که می توان بقیه مراحل ساختمان سازی را نیز پیش برد. این مرحله, مکان ساخت و ساز را برای پیش بردن پروژه آماده می کند.

سفت کاری در ساختمان سازی

این مرحله با بحث فریم سازی آغاز می شود. در فریم سازی می توان از فریم های چوبی و یا فولادی استفاده کرد. در واقع به طور بسیار خلاصه, فریم سازی پایه و اساسی برای انجام بقیه عملیات اجرایی و سفت کاری و نازک کاری در ساختمان سازی به حساب می آید.

پس از این نوبت به بحث برق و لوله کشی ساختمان می رسد. این کار باید توسط یک پیمانکار مجرب انجام شود. این مرحله شامل نصب سیم و لوله ها برای تامین آب, گاز, برق و… می باشد. این کار در این مرحله به پایان نخواهد رسید اما سیم کشی و لوله کشی در قسمت های مناسب به انجام می رسد.

مرحله سیم کشی و لوله کشی که در بالا به آن اشاره شد, تقریبا به طور همزمان به مرحله نصب سقف صورت می گیرد. نصب سقف برای محافظت از بقیه عملیات که بعدا در درون ساخمان صورت می گیرد, امری حیاتی است.

یکی از به روز ترین روش ها هم برای زیبایی ساختمان و هم از نظر کاربردی, ساخت روف گردن و بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه است.

حال نوبت می رسد به نصب دریچه هایی برای سیستم سرمایشی و گرمایشی درون ساختمان. این مراحل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. ارزش این دریچه ها در زمستان و تابستان و در مواقعی که دمای محیط خانه مطلوب نیست, معلوم می شود.

صفر تا صد ساختمان در اصفهان
صفر تا صد ساخت ساختمان

نازک کاری در ساختمان سازی

پس از اتمام مراحلی که در بالا به آنها اشاره شد, وارد فاز جدیدی از ساختمان سازی در اصفهان به نام نازک کاری در اصفهان می شویم. مرحله نازک کاری شامل عایق بندی, سفید کاری, گچ کاری و اتمام سیم کشی می باشد. مرحله بعدی در نازک کاری نصب وسایل است. این آخرین مرحله در صفر تا صد ساختمان در اصفهان به شمار می رود. این مرحله پس از تکمیل دیوار های داخلی آغاز می شود و شامل نصب وسایلی چون توالت, پنجره ها, کابینت, درب ها, نصب کفپوش و… می شود.

نازک کاری ظاهر و نمای ساختمان را می سازد. برای بهره مندی از به روز ترین نمای ساختمان در ساخت و ساز, می توانید با گروه ساختمانی اسپرلوس همکاری کنید.

مراحل ساختمان سازی

در این مقاله سعی کردیم تا به اجرای صفر تا صد ساختمان سازی در اصفهان, آن هم به طور بسیار خلاصه ای بپردازیم. شما جهت کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ خدمات و مشاهده نمونه کار های گروه ساختمانی اسپرلوس, می توانید به سایت این شرکت مراجعه فرمایید.

همچنین در وبسایت این گروه ساختمانی, مقاله ای وجود دارد تحت عنوان “مراحل ساخت ساختمان“. در آن مقاله به هر یک از مراحل ساخت ساختمان به طور جداگانه ای پرداختیم.

می توان به هر یک از مراحل صفر تا صد ساختمان سازی یک مقاله مجزا اختصاص داد و این مقاله تنها برای یک توضیح جامع درباره مراحل کلی انجام یک پروژه بود. برای مثال تهیه متریال با کیفیت خود یک مرحله بسیار بسیار مهم و در عین حال یک پروسه مستمر تا پایان پروژه به حساب می آید.

اجرای صفر تا صد ساختمان سازی

 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 0 Average: 0]