کار آرماتوربندی در اصفهان

کار آرماتوربندی در اصفهان با بهترین تجهیزات و مواد توسط متخصصان مجموعه ما در حال انجام شدن است. به طور کلی, بتن به کار رفته در ساختمان سازی در اصفهان بسیار شکننده بوده; به طوری که در مقابل نیروهای کششی از مقاومت بسیار کمی برخوردار است.

با توجه به این موضوع, همه نیروهای کششی موجود در ساختمان به واسطه آرماتورها به خوبی تحمل می شوند; در نتیجه برای این کار, بهتر است قبل از بتن ریزی کردن محل مورد نظر, آن قسمت را آرماتوربندی کرد.

از طرفی درست است که بتن از استحکام فشاری بسیار بالایی برخوردار است و می تواند تنش های مختلفی را تحمل کند, اما مقاومت کششی کمی دارد و حتی نمی تواند تنش های نسبتا کوچک را تحمل نماید.

ولی آرماتوربندی و قالب بندی می تواند استحکام بتن ها را تا حد زیادی بالا ببرد; همچنین با این کار سایر مصالح ساختمانی در مقابل تنش های محیطی دچار آسیب نمی شوند. از آنجایی که کار آرماتوربندی بسیار حساس بوده و باید با دقت زیادی انجام بشود, بهتر است که متخصصان حرفه ای این کار را انجام بدهند.

قیمت آرماتوربندی ساختمان سازی در اصفهان

کار آرماتوربندی در اصفهان
کار آرماتوربندی در اصفهان

آرماتوربندی, به فرآیندی گفته می شود که در طی آن, میلگردها و حتی سایر مصالح فولادی با ترتیب خاصی در کنار یک دیگر قرار می‌ گیرند; سپس این محصولات به وسیله جوشکاری سرد و بست فلزی, به هم متصل خواهند شد.

به طور کلی, آماتوربندی یک کار بسیار حساس برای ساختن ساختمان‌ های بزرگ و مدرن است و باعث می‌ شود که سازه مورد نظر از نظر مهندسی مقبولیت لازم را داشته باشد.

همچنین ترکیب شدن آرماتور با بتن باعث به وجود آمدن یک سنگ مصنوعی سفت و سخت می‌ شود که استفاده از آن در ساخت سازه های جدید, فواید زیادی برای ساختمان دارد.

از طرفی بتن یک ماده خمیری شکل است که می توان آن را به هر شکل و قالبی درآورد; در نتیجه آرماتور به این مصالح کمک می‌ کند تا بتوانند به شکل دلخواه مهندسان دربیایند و به خوبی محکم شوند.

روش آرماتوربندی ساختمان

آرماتوربندی ساختمان به شکل های متفاوتی انجام می شود. به عنوان مثال, گاهی اوقات با قرار دادن چند میلگرد ساده بر یک دیگر می توان این کار را انجام داد که در بیشتر مواقع برای ساختن سقف ساختمان ها از این مورد استفاده می شود.

نوع دیگری از آرماتوربندی هم وجود دارد که در آن میله ها‌ به صورت در هم تنیده یا خمیده درون ستون ها و حتی فونداسیون به کار می روند.

البته آرماتوربندی باید طبق اصول مهندسی انجام شود; یعنی اینکه قطر میلگردهای به کار رفته در ساختمان و حتی تعداد شبکه آرماتور باید توسط مهندسان اندازه گیری بشوند. همچنین قیمت آرماتوربندی در هر روش متفاوت است.

مزایای آرماتوربندی ساختمان

ساختمان سازی در اصفهان
ساختمان سازی در اصفهان

زمانی که مهندسان بخواهند در ساخت پروژه های ساختمانی خود بتن های مسلح را به کار ببرند, باید بتن را با میلگرد ترکیب کنند. یعنی اینکه در این کار, میلگردها به شکل های خاصی در کنار هم قرار می گیرند و باعث زیاد شدن مقاومت فشاری و حتی استحکام کششی فولاد خواهند شد.

اما آرماتوربندی, اتصالات بین بتن با میلگرد را به صورت دقیق تری انجام می دهد تا این اجزا بتوانند با جزئیات بیشتری به یک دیگر وصل شوند و مقاومت سازه را بالا ببرند. سایر فواید و مزایای استفاده از آرماتوربندی در زیر آورده شده است.

 1. بتن و سایر مصالحی که دارای آرماتور باشند, از قدرت فشرده سازی بالاتری برخوردار خواهند بود, حتی این سازه ها
 2. تراکم سازی بیشتری هم دارند.
 3. متناسب با نوع آرماتوربندی انجام شده, استحکام کششی بتن تا حد زیادی بالا می رود.
 4. با انجام آرماتوربندی می توان مقاومت سازه های بتنی را در مقابل آب و آتش سوزی افزایش داد.
 5. ساختمان هایی که در ساختار خودشان آرماتور داشته باشند, نسبت به سایر سازه ها پایدارتر هستند.
 6. به کمک آرماتوربندی مهندسان می‌ توانند بتن را به اشکال مختلفی تبدیل کنند.
 7. هزینه نگهداری کردن بتن هایی که دارای آرماتور هستند, بسیار کمتر خواهد بود.
 8. آرماتوربندی می تواند مانع منحرف شدن ساختمان نسبت به حالت اولیه خودش بشود.

نکات آرماتوربندی و قالب بندی

قیمت آرماتوربندی
قیمت آرماتوربندی

درست است که کار آرماتوربندی و قالب بندی مزایای زیادی برای سازه های بتنی دارد, اما برای انجام آن باید از متخصصان حرفه ای کمک گرفت تا این اشخاص بتوانند بهترین مصالح را برای این کار به کار ببرند. نکات مهمی که در کار آرماتوربندی باید مد نظر قرار گرفته بشود, به شرح زیر است:

 • در این کار نباید از آرماتورهایی که زنگ زده هستند یا به روغن آغشته شده اند, استفاده کرد. از طرفی اگر بر روی سطوح مورد نظر آلودگی وجود داشته باشد, باید اول از همه آن را پاکسازی کرد.
 • خاموت ها نوعی از آرماتورهای عرضی هستند که از آرماتورهای طولی محافظت می کنند. این وسایل از کمانش آرماتور طولی در زمان هایی که فشار سطح بسیار زیاد است, نگهداری خواهند کرد. پس حتما دقت کنید که استفاده از خاموت هم به اندازه به کار بردن آرماتورهای اصلی مهم است.
 • به طور کلی فاصله بین خاموت ها از هم باید ۲۰ سانتی متر باشد و به وسیله سیم های آرماتوربندی به بقیه آرماتورهای طولی بسته بشوند.
 • همه آرماتورها لازم است که به وسیله قیچی های مخصوصی بریده بشوند; اما نباید آن ها را با دستگاه های هوا برش بدهید.
 • نباید آرماتورها در دمای کمتر از ۵ درجه سانتی گراد خم کرد.
 • فاصله آرماتور تا سطح مورد نظر برای قالب بندی باید بیشتر از 5.2 سانتی متر باشد. این فاصله باعث می شود که بتن های روی آرماتورها ضخامت مناسبی به خود بگیرند. این کار باعث ایجاد پیوستگی بتن با آرماتور شده و آن ها را از زنگ زدگی و حتی خوردگی محافظت می کند.

کار آرماتوربندی در اصفهان با اسپرلوس

استفاده از آرماتور در ساخت پروژه های ساختمانی از جمله سازه های بتنی بسیار مهم است; زیرا این محصولات استحکام و مقاومت بتن را تا حد زیادی بالا می برد; اما آرماتوربندی مزایای بیشتری هم دارد.

اگر می خواهید از آرماتور در ساختار ساختمان خود استفاده کنید, باید به سراغ متخصصان حرفه ای بروید تا این کار را به خوبی برای شما انجام بدهند.

کار آرماتوربندی در اصفهان با بهترین مواد و نیروهای انسانی توسط مجموعه ما با نام اسپرلوس انجام می شود. برای استعلام قیمت آرماتوربندی و هزینه سفت کاری ساختمان 1401 به لینک مربوطه مراجعه کنید.

آرماتورساختمان
آرماتوربندی ساختمان

برخی خدمات ما

لطفا به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: 0 Average: 0]